STACJONARNY:     15 823 82 75    [8-16, pn.-pt.]

KOMÓRKOWY:       606 936 170

market@astrozakupy.pl

Home Teleskopy Tubusy optyczne Tubus - VIXEN – VMC110L OTA

Tubus - VIXEN – VMC110L OTA

  • 999,00 zł z VAT
  • Raty
  • Santander RATYSantander RATY
Tymczasowo niedostępny
W magazynie: niedostępny
  • Symbol: VIXENTL2605
  • Ocena
  • Vixen VMC110L o aperturze ponad 4” oparty na zmodyfikowanym systemie optycznym Maksutov - Cassegrain o światłosile f/9,4 to doskonały planetarny teleskop, który dostarcza ostre, czyste o wysokiej rozdzielczości obrazy. Teleskop wyposażono w
  • Pełny opis

Vixen VMC110L o aperturze ponad 4” oparty na zmodyfikowanym systemie optycznym Maksutov - Cassegrain o światłosile f/9,4 to doskonały planetarny teleskop, który dostarcza ostre, czyste o wysokiej rozdzielczości obrazy. Teleskop wyposażono w meniskową soczewkę korekcyjną umieszczoną przed sferycznym zwierciadłem wtórnym, która eliminuje krzywiznę pola i aberrację sferyczną. Ta zaawansowana konstrukcja optyczna oparta jest na otwartym i bardzo lekkim systemie optycznym, którego zaletą jest krótki czas chłodzenia oraz dobra korekcja aberracji chromatycznej i sferycznej.

Zakrzywione wsporniki lustra wtórnego redukują efekt dyfrakcji podczas obserwacji jasnych obiektów. Model VMC100L posiada też wygodny i precyzyjny system regulacji ostrości oparty na regulacji rozstawu luster co daje bardzo duży zakres regulacji od obiektów na dystansie kilku metrów do nieskończoności. W efekcie bez najmniejszego problemu teleskop obsługuje wszelkie nawet nieparafokanle okulary, nasadki kątowe czy nasadki binokularne.

Dodatkowo w teleskopie tym zastosowano wbudowany system "flip mirror" umożliwiający szybkie przejście od trybu wizualnego do fotograficznego przy jednoczesnym zamocowaniu na teleskopie okularu obserwacyjnego i aparatu fotograficznego/kamery CCD. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas przygotowania do sesji fotograficznej ze względu na brak konieczności wymiany akcesoriów obserwacyjnych na fotograficzne. Układ ten pozwala uzyskać pożądaną ostrość zarówno dla okularu obserwacyjnego, jak również fotograficznego i po szybkiej zmianie pozycji wewnętrznego lustra natychmiastowe (bez dalszych przygotowań) wykonanie zdjęcia.

Rozwiązanie to umożliwia także jednoczesne stosowanie dwóch okularów.

Wyposażenie:

Wyciąg okularowy - 1¼”

Szukacz – Dot Finder

Uwaga: na zdjęciach tubus z zainstalowanymi 2szt okularów. W zestawie nie ma okularu

System optycznyMaksutov-Cassegrain
Średnica [mm]110
Ogniskowa [mm]1035
Światłosiłaf/9,4
Zdolność rozdzielcza ["]1,23
Maksymalny zasięg [mag]12
Powiększenie wynikające z wyposażenia115x
Powiększenie użyteczne maksymalne220x
Kolor tubusubiały
Długość tubusu [mm]360
Masa [kg]2,1
Średnica91 do 180mm
Ogniskowa901 do 1500mm
Światłosiłapowyżej 9,1
Typ montażuTubus optyczny bez montażu (OTA)
  • Brak komentarzy
Podobne w tej kategorii