Wyciąg okularowy liniowy Crayford 2" M-LST, MICRO 10:1, SC

639,00 

SKU GSOM-LST001 Categories ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Wyciąg okularowy Crayford GSO na łożyskach liniowych to nowoczesny zaawansowany technicznie wyciąg okularowy, który stanowi przełom wśród urządzeń tego typu. Konstrukcja zaprojektowana została w oparciu o dwa precyzyjne łożyska poruszające się na stalowej szynie, co poprawia precyzję regulacji oraz zapewnia zwiększoną nośność (4,1kg) w porównaniu ze standardowymi wyciągami. Pozwala to na stabilne zamocowanie nawet ciężkich akcesoriów do astrofotografii.

Urządzenie wykonano z anodowanego aluminium w technologii CNC, pokrytego nieścieralną czarną powłoką co zapewnia estetyczny wygląd i ponadprzeciętną trwałość. Chromowana wewnętrzna tuleja porusza się stabilnie dzięki dwóm łożyskom mającym stały i pełny kontakt ze stalową szyną nawet w przypadku pełnego wysunięcia. Zapewnia to zwiększoną precyzję i eliminuje powstawanie luzów w porównaniu ze standardowymi wyciągami. Wyciąg liniowy zapewnia pełną stabilność nawet w przypadku gdy tuleja skierowana jest pionowo w dół.

Wewnętrzna powierzchnia tulei została wyczerniona i zmatowiona w celu wyeliminowania odblasków i zwiększenia kontrastu. Wyciąg wyposażony jest w microfocuser o przełożeniu 10:1 zapewniający precyzyjną regulację punktu ogniskowania. Wyciąg dedykowany jest do teleskopów z systemem optycznym Schmidt-Cassegrain. Na wyposażeniu znajduje się redukcja z 2″ na 1¼” oraz 2″ gwint filtrowy. Tuleja obsady okularów wykończona została praktycznym clamping ringiem zabezpieczającym używane akcesoria przed zarysowaniami. Ruchomą tuleję wyciągu wyposażono w podziałkę milimetrową ułatwiającą
ustawienie ostrości.

Dane techniczne:
Gwint kołnierza – typowy 2″ gwint SCT o skoku 24TPI (zwoje na cal)
Minimalna wysokość z założonym adapterem 2″/1¼” – 130mm
Maksymalna wysokość z założoną redukcją 2″/1¼” – 180mm
Wysokość redukcji 2″/1¼” – 10mm
Zakres ogniskowania – 50,8mm
Wyjście okularowe – 2″
Redukcja okularowa – 2″ na 1 ¼”
Gwint filtrowy – 2″ (M48x0,75)
Szerokość stalowej szyny – 14,1mm
Liczba łożysk – 2
Microfocuser – 10:1
Waga – 0,89kg
Nośność – do 4,1kg

Dane techniczne

Waga 2,0 kg
0
Scroll to Top
Przewiń do góry

Wyciąg okularowy liniowy Crayford 2" M-LST, MICRO 10:1, SC