Wyciąg okularowy Crayford 2″ M-CRF, N230 MICRO 10:1 – GSO

449,00 

Wyciąg okularowy Crayford GSO to doskonały, pozbawiony luzów istotny element teleskopu. Wykonany z anodowanego aluminium w technologii CNC, pokrytego nieścieralną czarną powłoką zapewnia estetyczny wygląd i ponadprzeciętną trwałość.

Brak w magazynie

Email when stock available

SKU: GSOM-CRF230 Kategorie: ,

Wyciąg okularowy Crayford GSO to doskonały, pozbawiony luzów istotny element teleskopu. Wykonany z anodowanego aluminium w technologii CNC, pokrytego nieścieralną czarną powłoką zapewnia estetyczny wygląd i ponadprzeciętną trwałość. Chromowana wewnętrzna ruchoma tuleja przesuwa się płynnie dzięki czterem precyzyjnym łożyskom. Wewnętrzna powierzchnia tulei została wyczerniona i zmatowiona w celu wyeliminowania odblasków i zwiększenia kontrastu. Wyciąg wyposażony jest w microfocuser o przełożeniu 10:1 zapewniający precyzyjną regulację punktu ogniskowania. Wyciąg dedykowany jest do teleskopów z systemem optycznym Newtona o średnicy 8″. Na wyposażeniu znajduje się redukcja z 2″ na 1¼” oraz 2″ gwint filtrowy. Tuleja obsady okularów wykończona została praktycznym clamping ringiem zabezpieczającym używane akcesoria przed zarysowaniami.
Wyciąg dostarczany jest z dwoma regulacyjnymi śrubami. Śruba od strony teleskopu służy do zablokowania wyciągu w ustalonym położeniu. Dzięki takiej możliwości można wykorzystywać ciężkie akcesoria bez obaw, że ruchoma tuleja wyciągu przemieści się powodując utratę ustawionej ostrości. Druga ze śrub zlokalizowana bliżej okularu umożliwia regulację siły przesuwu tulei wyciągu. Pozwala ona na dobranie wartości tego parametru w zależności do potrzeb.

Dane techniczne:

Średnica krzywizny płytki podstawy – 230mm
Minimalna wysokość z założonym adapterem 2″/1¼” – 88mm
Maksymalna wysokość z założoną redukcją 2″/1¼” – 128mm
Wysokość redukcji 2″/1¼” – 10mm
Zakres ogniskowania – 40mm
Średnica zewnętrzna wysuwanej tulei – 59mm
Wyjście okularowe – 2″
Redukcja okularowa – 2″ na 1 ¼”
Gwint filtrowy – 2″ (M48x0,75)
Microfocuser – 10:1
Nośność – do 3kg
Waga – 0,74kg

Uwaga dotycząca wyciągów GSO wyposażonych w łożyska kulkowe.

Podczas użytkowania wyciągu okularowego skonstruowanego w oparciu o łożyska kulkowe na anodowanej tulei zaznaczą się dwie podłużne linie. Pojawienie się tych linii jest rezultatem kontaktu tulei z łożyskami kulkowymi. W niektórych przypadkach linie te będą słabo widoczne natomiast w innych ślady te będą mocno zaznaczone. Niekiedy linie widoczne będą również w przypadku fabrycznie nowych wyciągów po zaledwie kilku ich zastosowaniach.

Pojawienie się tych wzdłużnych linii nie oznacza, że wyciąg jest wadliwy bądź, że działa niewłaściwie. Nie oznacza to również, że wyciąg z czasem zacznie działać niepoprawnie. Jest to jedynie zmiana kosmetyczna.

Marka

GSO

Waga 2.0 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wyciąg okularowy Crayford 2″ M-CRF, N230 MICRO 10:1 – GSO”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Przewiń do góry