VIXEN - SPHINX SXD - montaż paralaktyczny ze statywem

9 999,00 

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Montaż Sphinx SXD zaprojektowano jako zmodernizowaną wersję montażu SXW. Montaż SXD to stabilny paralaktyczny montaż z funkcją GoTo o udźwigu do 15kg. Dzięki zastosowanym łożyskom igłowym oraz ulepszonym kołom zębatym uzyskano zwiększony udźwig oraz wysoką precyzję pozycjonowania. Zabudowane w korpusie montażu silniki prowadzące spełniają także funkcje przeciwwagi. Mniejsze tubusy nie wymagają więc stosowania dodatkowo tradycyjnego systemu wyważania układu. Montaż charakteryzuje się ponadto regulowanymi od małych do dużych wartości prędkości przesuwania (maksymalnie 1200x prędkości gwiazdowych), znacznym tłumieniem drgań a zastosowane 180 zębowe koła zębate przekładni znacznie redukują błąd stały montażu.
W osi montażu znajduje się zabudowana lunetka biegunowa 6x20mm.
Montaż sterowany jest za pomocą komputera STAR BOOK, który zawiera dane 22,725 obiektów (17,635 gwiazd, pełny katalog Messiera i 4980 obiektów z katalogów NGC i IC). Wyposażony jest w duży ekran o przekątnej 4,7" służący do wyświetlania mapy nieba. Program STAR BOOK może być aktualizowany poprzez port LAN. Port ten może być także wykorzystany do podłączenia komputera.
Przyciski zwiększania i zmniejszania obrazu nieba (Zoom In/Out) pozwalają powiększać bądź zmniejszać obiekty na wyświetlaczu LCD. Synchronizacja wielkości obrazu ze sterowaniem szybkości montażu zapewnia automatyczne dostosowanie prędkości roboczej w zależności od wielkości wyświetlanego obrazu. Powiększanie na wyświetlaczu obrazów skutkuje więc zmniejszeniem prędkości prowadzenia zaś zmniejszenie obrazu powoduje zwiększenie prędkości roboczej. Taka synchronizacja z jednej strony pozwala na zwiększenie precyzji śledzenia a z drugiej zwiększa szybkość przemieszczania się po niebie.
Montaż jest umieszczony na stabilnym aluminiowym statywie o regulowanej wysokości w zakresie od 81 do 130cm (SX-HAL 130).

Podstawowe dane montażu:

Materiał korpusu – stal
Błąd okresowy – około 5"
Ilość zębów koła osi R.A. i Dec. – 180
Materiał koła zębatego napędu w osi R.A. i Dec. – mosiądz
Materiał ślimacznicy napędu w osi R.A. i Dec. – mosiądz
Zakres ustawiania od 0° do 70° szerokości
Zabudowana lunetka biegunowa 6x20mm
Nośność montażu – do 15 kg
Ciężar montażu – 9 kg
Przeciwwaga 1,9 kg
Wymiary – 360x360x120 mm

Podstawowe dane Star Book:

Wielkość wyświetlacza – 4,7" (120mm),
Typ wyświetlacza – kolorowy o rozdzielczości 320×240 pikseli.
Wyświetlanie funkcji przycisków na wyświetlaczu
Szybkość ruchu uzależniona od wartości parametru zoom mapy gwiazd na wyświetlaczu.
Zintegrowany głośnik sygnalizuje osiągnięcie pozycji GoTo.
Wymiary – 195mm x 145mm x 28mm
Waga – 400g

Dane techniczne

Waga 30 kg

VIXEN - SPHINX SXD - montaż paralaktyczny ze statywem