Teleskop słoneczny LUNT LS50THa/B600PT H-alpha

6 999,00 

– najmniejszy z teleskopów LUNT do obserwacji Słońca w paśmie H-alpha- umożliwia obserwacje w paśmie mniejszym niż 0,75 Angstrema- apertura 50 mm – ogniskowa 350 mm – fokuser helikalny 1,25″ (non-rotating Helical focuser)- kątówka z

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

SKU: LUTL05511560 Kategorie: , ,

– najmniejszy z teleskopów LUNT do obserwacji Słońca w paśmie H-alpha
– umożliwia obserwacje w paśmie mniejszym niż 0,75 Angstrema
– apertura 50 mm
– ogniskowa 350 mm
– fokuser helikalny 1,25″ (non-rotating Helical focuser)
– kątówka z uchwytem na akcesoria 1,25″ i wbudowanym filtrem B600
– system Pressure Tuner umożliwiający precyzyjną regulację filtra etalonowego
– obejma z mocowaniem do statywu fotograficznego

Teleskop słoneczny LUNT LS50THa/B600PT jest najmniejszym w ofercie Lunt teleskopem wykorzystujących filtry etalonowe. Umożliwia on obserwacje dziennej gwiazdy w paśmie H-alfa mniejszym niż 0,75 Angstrema. Doskonale skorygowana optyka zapewnia uzyskanie jak najlepszych obrazów zarówno protuberancji oraz szczegółów powierzchni.
Teleskop wyposażony został w system Pressure Tuner zapewniający optymalną regulację filtra etalonowego w zależności od wysokości prowadzenia obserwacji oraz od parametru ciśnienia atmosferycznego.
Precyzyjne ustawianie ostrości obrazów umożliwia wyciąg heliakalny (non-rotating Helical focuser). Ta wersja wyciągu w przeciwieństwie od innych wyciągów heliakalnych zapewnia, że zamocowane akcesoria (okular, kamera) nie będą się obracać podczas ustawiania ostrości. Jest to szczególnie użyteczne podczas fotografowania.

Teleskop dostarczany jest z kątówką z filtrem B600. Kątówka wyposażona jest w gwint T2 do połączenia z teleskopem oraz uchwytem na akcesoria w standardzie 1,25 cala.
Filtr B600 dedykowany jest do prowadzenia obserwacji a także do fotografowania.

Teleskop może być w prosty sposób dostosowany do prowadzenia obserwacji w paśmie H-alfa mniejszym niż 0,5 Angstrema poprzez zastosowanie dodatkowego filtra LS50C. Ten dodatkowy filtr może być w prosty sposób zamocowany do teleskopu LS50THa.
Uzyskany układ filtrów tzw. Double Stack pozwoli na obserwację słonecznej chromosfery, tj. obszaru atmosfery znajdującego się powyżej fotosfery.

Kompaktowe wymiary (długość 39 cm) i stosunkowo mała masa (2,9 kg) zapewniają, że LUNT LS50THa doskonale nadaje się do prowadzenia spontanicznych obserwacji w czasie urlopowych wyjazdów jak i w domu.

Marka

Lunt Solar System

Waga 5.0 kg
System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Filtr blokujący

B600

Szerokość pasma przewodzenia [A]

<0,75

Powiększenie użyteczne maksymalne

100x

Długość tubusu [mm]

390

Kolor tubusu

perłowo-biały

Waga [kg]

2,1

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop słoneczny LUNT LS50THa/B600PT H-alpha”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Przewiń do góry