Teleskop Meade LX850 Advanced Coma Free 12″

51 999,00 

Tubus optyczny teleskopu z serii Advanced Coma Free firmy Meade to nowa klasa teleskopów wyposażonych w zaawansowany, wolny od komy system optyczny podobny do zastosowanego przez NASA przy projektowanie teleskopu Hubble’a. Dedykowany

Brak w magazynie

Email when stock available

SKU: BRTL012680000 Kategorie: , ,

Tubus optyczny teleskopu z serii Advanced Coma Free  firmy Meade to nowa klasa teleskopów wyposażonych w zaawansowany, wolny od komy system optyczny podobny do zastosowanego przez NASA przy projektowanie teleskopu Hubble’a. Dedykowany jest on dla wymagających miłośników astronomii jak i astronomów profesjonalistów. Teleskop ten to również doskonały instrument do prowadzenia obserwacji naziemnych zapewniający wysoką rozdzielczość uzyskanych obrazów.

UKŁAD OPTYCZNY instrumentu zbudowany jest z hiperbolicznego lustra połączonego z lustrem głównym układem korygującym. Unikalny, bez użycia wsporników  sposób mocowania zwierciadła II stopnia zapewnia większy kontrast i rozdzielczość w porównaniu z tradycyjnymi systemami. Wewnętrzne, komputerowo zaprojektowane przesłony, zmniejszają wewnętrzne odbicia podnosząc dodatkowo kontrast. Wszystkie teleskopy tej serii mają powierzchnie optyczne powleczone powłokami UHTC które w stosunku do standardowych typów powłok zwiększają transmisję światła aż o 20%. Dzięki temu obrazy  obiektów takich jak gwiazdy, galaktyki i mgławice będą znacznie jaśniejsze. Zastosowane metody korekcyjne tworzą zamknięty układ oraz eliminują astygmatyzm charakterystyczny dla klasycznych teleskopów. ACF łączy w sobie cechy ze znanej serii teleskopów LX400ACF. Posiada też identyczny parametr światłosiły. Dzięki temu uzyskano profesjonalny instrument optyczny za ceną dużo niższą od oferowanych dotychczas.

POWIĘKSZONE ZWIERCIADŁO GŁÓWNE – Meade produkuje zwierciadła główne o średnicy większej niż wymienia się to w specyfikacji (np. średnica zwierciadła głównego 10″ ACF ma w rzeczywistości rozmiar 10,25″). Te dodatkowe 1/4″ daje większą powierzchnię, umożliwiającą lepsze wykorzystanie pola widzenia w porównaniu do konkurencyjnych teleskopów.

Teleskop Advanced Coma Free 12″ osadzono na nowoczesnym montażu equatorialnym montażu LX850  wyposażonym w rewolucyjną technologię Starlock

Podstawowe cechy montażu LX850 Starlock:

– Ultra precyzyjny montaż równikowy (dokładność do 1 sek kątowej)

– Technologia STARLOCK umożliwia automatyczny wybór gwiazdy ustawczej, precyzyjne naprowadzanie w czasie rzeczywistym, a także dokładne dokonywanie korekt błędu okresowego

– Zawiera własny teleskop naprowadzający (80mm refraktor f/5) i współpracuje z systemem dwóch kamer które obierają gwiazdę ustawczą i regulują ostrość w trybie automatycznym

– Komputerowe wspomaganie ustawienia biegunowego

– Precyzyjne przekładnie w obu osiach

– System AutoStar II z bazą danych ponad 144.000 obiektów

– Maksymalne obciążenie montażu wynosi 41 kg

Najbardziej optymalna platforma – Meade LX850

Montaż Meade LX850 to nowoczesna wielofunkcyjna platforma astronomiczna dedykowana przede wszystkim do zastosowań astrofotograficznych, ale również wizualnych. Wieloletnie doświadczenie marki Meade pozwoliło zawrzeć w jednym urządzeniu wszystkie najważniejsze dla astrofotografów funkcje.

 

Najwyższa precyzja działania i wykonania

W montażu LX850 zastosowano precyzyjne łożyska kulowe w obu osiach, oraz mosiężne przekładne ślimakowe. Najwyższą dokładność osiąga się nawet w przypadku maksymalnego obciążenia wynoszącego blisko 41kg. Konstrukcja ze stali nierdzewnej oraz aluminium klasy 6061-T6 stosowanego w lotnictwie, zapewnia montażowi LX850 najwyższą wytrzymałość. Okablowanie oraz superszybki komputer sterujący urządzeniem ukryto pod stylową anodowaną obudową. Takie rozwiązanie przeciwdziała plątaniu kabli w czasie sesji astrofotograficznych. Wykonany został ze stali nierdzewnej. Nagwintowany trzpień przeciwwagi pozwala na łatwiejsze dostosowania pozycji ciężarków balansujących.

Starlock – rewolucyjne automatyczne naprowadzanie w trybie ciągłym

System Starlock to serce montażu LX850. Jest to rewolucyjna technologia, która w pełni automatyzuje proces wyjątkowo precyzyjnego naprowadzania na cel podczas długich ekspozycji. Starlock działa w oparciu o sprawdzoną technologię LightSwitch wykorzystując zintegrowany teleskop pomocniczy typu refraktor 80mm f/5 z szeroko kątową soczewką. Do lokalizowania obiektów wykorzystywany jest system dwóch kamer, z których jedna jest na stałe połączona z teleskopem pomocniczym. Kamery są w stanie odnaleźć i wyśrodkować nawet słabo widoczne gwiazdy o wartości magnitudo 11. Starlock oferuje zadziwiającą dokładność w porównaniu z dodatkowymi urządzeniami typu „guiders” ze względu na zintegrowane połączenie z systemem kontroli teleskopu i bezpośrednią komunikację ze sterowaniem silników. Współpraca ta odbywa się w czasie rzeczywistym, przy minimalnej możliwej granicy tolerancji wynoszącej 0,01 sek kątowej.

Starlock nie wymaga dodatkowych urządzeń naprowadzających (guidera), kalibracji ani regulacji ostrości dla gwiazdy ustawczej. Technologia ta pozwala również na automatyczne programowanie błędu okresowego, a następnie eliminuje go praktycznie do zera. Zapewnia ona również komputerowe wspomaganie precyzji ustawienia biegunowego metodą tzn. „dryftu”. Żaden z systemów naprowadzania typu „encoder” lub „guider” nie zapewnia takiego poziomu efektywności jak Starlock.

Wewnętrzny system ogniskowania – oferuje przełożenie 7:1 przy regulacji ostrości, co sprawa że ustawienie optymalnej ostrości głównego teleskopu jest optymalnie łatwe i szybkie.

AutoStar II – Teleskopy serii LX850ACF wyposażone zostały w elektroniczny system kontroli, który umożliwia dostęp do własnej bazy 144.000 obiektów. Obiekty bazy pogrupowane są według kategorii (gwiazdy, planety, obiekty głębokiego  nieba, obiekty z katalogów Messiera, NGC). Główne kategorie mają przypisane przyciski szybkiego dostępu. AutoStar II umożliwia również obserwację satelitów oraz komet przez automatyczne kierowanie położenia teleskopu pozwalające utrzymać obiekt w centrum pola widzenia. Jest to trudne wyzwanie przy manualnej obsłudze teleskopu. Bazę danych programu AutoStar II można bez dodatkowych kosztów aktualizować poprzez stronę internetową meade.com. Dzięki uaktualnieniom zasób obiektów które teleskop odnajduje automatycznie stale wzrasta. Można w ten sposób obserwować np. nowo odkryte obiekty! Obsługa AutoStar II jest prosta i intuicyjna.

GPS – Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, a teleskop samoczynnie ustali swoje współrzędne i czas, następnie znajdzie północ i zestroi się z osią bieguna nieba.


Statyw – montaż wyposażono w ultra sztywny statyw ze stali nierdzewnej o średnicy nóg 75mm.

Wyposażenie teleskopu:

2″ obsada wyciągu okularowego
Adapter 2″/1,25″
Okular HD-60 25mm (1,25″)
Wyciąg okularowy Zero Image-Shift Microfocuser
System GPS
Szukacz 8×50
Nasadka kątowa (1,25″)

Specyfikacja techniczna montażu:

Przekładnia osi RA – główna przekładnia 14,7cm 225 zębów

Przekładnia osi DEC – główna przekładnia 14,7cm 225 zębów

Wykończenie – przez anodowanie

Napęd – silnik typu servo z enkoderami dla obu osi

Technologia StarLock dla automatycznego naprowadzania oraz podwójny system kamer dla zapewnienia wysokiej precyzji.

System GPS

Kontrola błędu okresowego

Interface użytkownika – AutoStar II

Typ kontroli ręcznej – Pilot AutoStar II GoTo

Baza danych – 144.000 obiektów

Parametry montażu:

Prędkości śledzenia – 0,01x do 1x, 2x, 8x, 16x, 1/4°, 1/2°, 1°, 3°

Maksymalna szybkość przesuwu – 3 stopnie/sek

Tryby śledzenia – EQ Północny, EQ Południowy

Procedura ustawcza – półautomatyczne ustawienie metodą „Dryftu” przy zastosowaniu Starlock

Zasilanie – 12V (prąd stały) 5A przy zastosowaniu standardowego zasilacza Meade

Waga montażu – 61 kg

Przeciwwaga – 2 szt

Nośność – 41kg

Specyfikacja techniczna statywu:

Średnica nóg 76mm

Wysokość nóg 73 – 114 cm

Nogi i głowica wykonane ze stali nierdzewnej

Marka

Meade

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Zdolność rozdzielcza ["]

15

System optyczny

Światłosiła

Powiększenie użyteczne maksymalne

750x

Powiększenie wynikające z wyposażenia

97x

Kolor tubusu

granatowy

Waga [kg]

79000

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop Meade LX850 Advanced Coma Free 12″”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry