Teleskop – Meade – LT 6″ SC

6 999,00 

Teleskop serii LT Meade oparty jest na legendarnej optyce Schmidta-Cassegraina i precyzyjnym systemie GoTo. Trwały, stabilny montaż, precyzyjne przekładnie montażu oraz sztywny, stalowy statyw zapewniają komfort obsługi i użytkowania. Stanowi

Brak w magazynie

Email when stock available

SKU: BRTL01101310 Kategorie: , ,

Teleskop serii LT Meade oparty jest na legendarnej optyce Schmidta-Cassegraina i precyzyjnym systemie GoTo. Trwały, stabilny montaż, precyzyjne przekładnie montażu oraz sztywny, stalowy statyw zapewniają komfort obsługi i użytkowania. Stanowi doskonałą i znacznie tańszą alternatywę teleskopów serii LighSwitch.

Legendarna optyka Meade stanowi serce teleskopu. Układy optyczne Meade znane są z precyzji wykonania, doskonałych i trwałych powłok zapewniających wysoką sprawność układu. Układ optyczny w systemie Schmidta-Cassegraina, dzięki zastosowanej płycie korekcyjnej wykonanej z wysokiej jakości termicznie stabilnego szkła PYREX®, w znacznym stopniu korygującego aberrację sferyczną oraz zapewniającym ostry jasny obraz w całym polu widzenia. Zamknięta konstrukcja zapewnia trwałość optyki.

Sterownik AudioStar® pozwala na szybkie odnalezienie i dotarcie do ponad 30 obiektów na nocnym niebie. Umożliwia więc oglądanie planet, gwiazd, galaktyk, mgławic i komet za jednym naciśnięciem przycisku. Program Tonight’s BestTMsterownika prowadzi teleskop po najciekawszych obiektach na niebie. Wystarczy wprowadzić datę, czas i lokalizację. 

Precyzyjna konstrukcja montażu – sztywny, wykonany z odlewu aluminiowego montaż stanowi doskonałe oparcie dla tubusu. Precyzyjne o średnicy ponad 120mm przekładnie zębate w obu osiach, umożliwiają gładkie i precyzyjne śledzenie znalezionych obiektów. Sztywny, stalowy statyw o regulowanej wysokości doskonale sprawdza się jako oparcie dla tubusu z montażem.

Prosta
kalibracja – prosta modułowa budowa pozwala na użytkowanie instrumentu zaraz po wyjęciu z opakowania. Wystarczy tylko znaleźć poziom i północ, przejść przez procedurę prostej kalibracji na dwie gwiazdy aby następnie móc podziwiać obiekty wszechświata za jednym naciśnięciem przycisku.

Wyposażenie:

Typ zwierciadła głównego PYREX
Powłoki – UHTC
Wyciąg okularowy 1,25″
Okular SP 26mm
Nasadka kątowa lustrzana – 1,25″
Lunetka celownicza 4 punktowa
Montaż widłowy jednoramienny
Napęd w obu osiach,
AudioStar
System GoTo z bazą 30 obiektów
Statyw stalowy

 

Marka

Meade

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

System optyczny

Maksymalny zasięg [mag]

Zdolność rozdzielcza ["]

0,92

Światłosiła

Powiększenie wynikające z wyposażenia

58x

Powiększenie użyteczne maksymalne

300x

Kolor tubusu

granatowy

Waga [kg]

15

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop – Meade – LT 6″ SC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry