Teleskop Meade 8″ LX90ACF Advanced Coma Free

8 999,00 

Teleskopy serii LX90 ACF charakteryzują się precyzyjnymi układami elektrycznymi, wolnym od komy układem optycznym ACF, ultra precyzyjnym systemem namierzania i prowadzenia GoTo.Układ optyczny zbudowany jest z hiperbolicznego lustra

Brak w magazynie

Email when stock available

SKU: BRTL01240940 Kategorie: , ,

Teleskopy serii LX90 ACF charakteryzują się precyzyjnymi układami elektrycznymi, wolnym od komy układem optycznym ACF, ultra precyzyjnym systemem namierzania i prowadzenia GoTo.

Układ optyczny zbudowany jest z hiperbolicznego lustra połączonego z lustrem głównym układem korygującym. Ta dodatkowa płyta korekcyjna tworzy zamknięty układ oraz eliminuje astygmatyzm charakterystyczny dla klasycznych teleskopów. LX90ACF łączy w sobie cechy ze znanej serii teleskopów LX200ACF. Dzięki temu uzyskano profesjonalny instrument optyczny za ceną dużo niższą od oferowanych dotychczas.

Seria dedykowana jest dla wymagających zarówno początkujących jak i zaawansowanych astronomów. Doskonale nadaje się do obserwacji oraz do astrofotografii.

Teleskopy tej serii wyposażone w odbiornik GPS umożliwiający precyzyjne określenie daty, godziny oraz współrzędnych miejsca obserwacji. Cechy te w połączeniu z precyzyjnym systemem automatycznego ustawiania zapewniają prostotę obsługi oraz możliwość szybkiego i precyzyjnego namierzania żądanych obiektów.

Zabudowany „wewnętrzny astronom” oferuje ponad 4 godzinny przekaz o interesujących obiektach nocnego nieba.

Kompaktowa konstrukcja bogate wyposażenie oraz stosunkowo niewysoka cena wyznaczają wysoką pozycję tej serii na liście rankingowej podobnych instrumentów.

PODSTAWOWE INFORMACJE

ZAAWANSOWANY SYSTEM OPTYCZNY MEADE – ADVANCED COMA FREE –   Sysytem optyczny Advanced Coma Free oparty jest na klasycznym systemie Ritchey-Chrertena. Podobnie jak klasyczny R-C oferuje wolne od komy, płaskie obrazy. Dodatkowo redukuje astygmatyzm oraz eliminuje pliki dyfrakcyjne charakterystyczne dla klasycznego R-C.

POWIĘKSZONE ZWIERCIADŁO GŁÓWNE – Tylko Meade produkuje zwierciadła główne o średnicy większej niż wymienia się to w specyfikacji (np. średnica zwierciadła głównego 8″ LX90-ACF ma w rzeczywistości rozmiar 8.25″). Te dodatkowe 1/4″ daje większą powierzchnię, umożliwiającą lepsze wykorzystanie pola widzenia, a co za tym idzie zobaczysz więcej w porównaniu z innymi teleskopami.

ODBIORNIK GPS SONY® – automatycznie wprowadza precyzyjny czas, datę i szerokość geograficzną, co pomaga szybko i dokładnie ustawić teleskop we właściwej pozycji.

AUDIOSTAR – PEŁNA KONTROLA

Prosty i intuicyjny w obsłudze ręczny sterownik z olbrzymią bazą ponad 30.000 niebieskich obiektów. Wystarczy wybrać dowolny obiekt, nacisnąć przycisk GoTo, a teleskop automatycznie umieści obiekt w polu widzenia okularu. AudioStar zapewnia także pełną kontrolę i możliwości sterowania “wewnętrznym astronomem” teleskopu.

MULTIMEDIALNY ASTRONOM

Uruchom multimedialny przewodnik po wszechświecie, bądź wybierz ulubione obiekty a wewnętrzny astronom LX90 przekaże informacje opisujące ponad 500 obiektów podczas ich podziwiania przez okular teleskopu.

AUTOALIGNTM – Teleskopy firmy Meade wyposażone są w funkcję AutoAlignTM. Funkcja AutoAlignTM umożliwia kalibrację i ustawienie teleskopu na dwie gwiazdy odniesienia. Teleskop nakierowuje się na te gwiazdy tak, aby były one widoczne w lunetce celowniczej. Teraz wystarczy, że wykorzystując precyzyjne sterownie, umieścisz je w środku pola widzenia teleskopu a będziesz miał możliwość podziwiania większości obiektów wszechświata. Teleskopy z systemem AutoAlign praktycznie nie wymagają wiedzy astronomiczno – technicznej, aby je ustawić i rozpocząć wyszukiwanie obiektów w bazie danych teleskopu (ponad 30 tysięcy obiektów).

Szukacz 8×50 – szybko i łatwo wyszukasz obiekty Głębokiego Nieba.

SMART DRIVETM – System AutoStar® produkowany przez Meade zapewnia korekcje błędu okresowego. Automatyczna korekcja błędu okresowego jest szczególnie istotna podczas astrofotografii z długim czasem ekspozycji.

WYSOKIE PRĘDKOŚCI PRZEMIESZCZANIA– LX90ACF przemieszcza się między zadanymi położeniami z prędkością do 7 stopni na sekundę. To ponad dwukrotnie szybciej w stosunku do rozwiązań stosowanych przez konkurencję. Oznacza to, że w ciągu jednej sesji obserwacyjnej LX90 pokaże 2-3 razy więcej obiektów w tym samym czasie!

SZTYWNY ALUMINIOWY MONTAŻ WIDŁOWY Tuba optyczna teleskopu Meade LX90ACF jest zamontowana na dwóch mocnych ramionach montażu widłowego zapewniającego solidną podstawę dla astrofotografii.

STATYW – teraz teleskopy LX90ACF oferowane są z bardzo mocnym statywem polowym znanym z droższych teleskopów serii LX200.

Wyposażenie:

Obsada wyciągu okularowego 1,25″
Okular Plossl 26mm seria 4000 (1,25″)
AudioStar
System SMART DRIVE
System GPS
Szukacz 8×50
Nasada kątowa (1,25″)
Kompas z poziomicą.

Uwaga:

System LNT umożliwiający automatyczne poziomowanie i ustawianie na północ stanowi wyposażenie opcjonalne.

Marka

Meade

System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

0,56

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie wynikające z wyposażenia

77x

Powiększenie użyteczne maksymalne

600x

Typ montażu

Waga [kg]

22,0

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop Meade 8″ LX90ACF Advanced Coma Free”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry