Teleskop Meade 10″ LX600ACF, StarLock, Giant statyw

27 999,00 

LX600 jest łatwym w użytkowaniu zestawem, który sprawia że odszukiwanie interesujących obiektów nocnego nieba jest bardzo proste, nawet dla nieznającego nieba początkującego amatora. Zestawienie szeregu zaawansowanych właściwości

Brak w magazynie

Email when stock available

SKU: 375c71349b29 Kategorie: , ,

LX600 jest łatwym w użytkowaniu zestawem, który sprawia że odszukiwanie interesujących obiektów nocnego nieba jest bardzo proste, nawet dla nieznającego nieba początkującego amatora. Zestawienie szeregu zaawansowanych właściwości opartych na najnowszych rozwiązaniach technologicznych powoduje, że montaż LX600 charakteryzuje się unikalnymi możliwościami niedostępnymi w innych teleskopach.

Precyzyjny dobór nowoczesnych elementów zestawu gwarantujących nieosiągalne dla innych możliwości i jakość to podstawowa zaleta tego teleskopu. Zestaw ten zapewnia także maksymalne skrócenie czasu przygotowania do obserwacji.

Nowy f/8 Advanced Come Free™ (wolny od komy system optyczny) – firma Meade od podstaw zaprojektowała tubusy optyczne poprzez dobór nowego lustra i systemu ustawiania ostrości opartego na wewnętrznym fokuserze Crayforda. Tubusy optyczne oparte na nowej optyce f/8 ACF™ pozwalają na uzyskanie punktowego obrazu gwiazd w całym polu widzenia.

StarLock – LX600 posiada system śledzenia gwiazd oraz odnajdywania obiektów zintegrowany z montażem teleskopowym. Integracja opiera się na dodatkowym teleskopie naprowadzającym i pozwala na wyśrodkowanie obiektu idealnie w centrum pola widzenia. Po wycentrowaniu obiektu system śledzenia steruje silnikami prowadzącymi sprawiając, że obiekt utrzymywany jest w polu widzenia z niebywałą precyzją nieprzekraczającą 1 sekundy kątowej. Zautomatyzowany system podążania za obiektami zapewnia idealne śledzenie w przypadku długich czasów ekspozycji oraz idealnie punktowy obraz gwiazd w astrofotografii. Taki poziom precyzji jest nieosiągalny przez systemy stosujące wysokiej precyzji enkodery,  programowe modele śledzące, duże przekładnie lub tzw. „PEC training” – czyli kompensowanie błędu okresowego. System ten nie wymaga stosowania zewnętrznego komputera.

Wewnętrzny focuser Crayforda o przełożeniu 7:1 – całkowicie przeprojektowany system mocowania lustra zapewnia precyzyjne ustawienie ostrości bez przesunięcia obrazu (Zero-image Shift) eliminując tym samym potrzebę stosowania blokady lustra. Dzięki innowacjom projektowym możliwe było zastosowanie mikrofocusera o podwójnym przełożeniu, który umożliwia łatwe dokonywanie korekt.

Solidny widłowy wysokiej klasy montaż z przekładniami 5.75” (146mm) – wysokiej jakości, dużych rozmiarów przekładnie w obu osiach zapewniają płynny ruch cechujący się niskim błędem okresowym. Zapewniają one doskonałe warunki do astrofotografii przy długich czasach ekspozycji. W przeciwieństwie do niemieckich montaży równikowych umożliwiają łatwą i bezproblemową zmianę pozycji.

Tryb Alt/Az – w trybie tym LX600 również zapewnia najlepsze możliwe rezultaty przy krótkich czasach ekspozycji. Całkowicie automatyczna procedura ustawcza

StarLock prowadzi do umieszczenia wybranego obiektu w centrum pola widzenia oraz śledzenia go z dokładnością do sekundy kątowej, pozwalając użytkownikowi na maksymalne skoncentrowanie się na wspaniałych wrażeniach wizualnych jakie oferuje system optyczny f/8 ACF.

 Pilot AutoStar II – umożliwia szybki dostęp do 145,000 obiektów po naciśnięciu jednego przycisku.  Dzięki najszybszemu systemowi GoTo (8°/sek) czas przejścia skrócony jest do niezbędnego minimum. Możliwe jest również sterowanie teleskopu z poziomu komputera.

Stabilny statyw polowy Giant – stalowe chromowane nogi o średnicy 3” (76mm) oraz wytrzymała metalowa głowica stanowią doskonałą platformę dla nawet dużych teleskopów. Wysokość nóg może być regulowana w zakresie 86cm – 137cm.

Wyposażenie:

Wewnętrzny focuser Crayforda o przełożeniu 7:1
Szukacz 8×50 z krzyżem
Nasadka kątowa (1,25″)
Okular Super Plossl 26mm (1,25″)
AutoStar II z bazą 145000 obiektów
StarLock
System GoTo
System LNT
System GPS
System SMART DRIVE
Statyw polowy Giant

Marka

Meade

System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

0,45

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie wynikające z wyposażenia

78x

Powiększenie użyteczne maksymalne

650x

Kolor tubusu

granatowy

Typ montażu

Waga [kg]

490

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop Meade 10″ LX600ACF, StarLock, Giant statyw”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry