Teleskop GSO – Newton 8″ 203/800 M-LRN – OTA

1 499,00 

Teleskop GSO Newton o średnicy 203mm (8″) i ogniskowej 800mm to wysokiej jakości wszechstronny instrument obserwacyjny dla amatorów astronomii. Dzięki świetnemu systemowi optycznemu i dużej mocy zbierania światła (światłosiła

Brak w magazynie

Email when stock available

SKU: GSOGS610 Kategorie: , ,

Teleskop GSO Newton o średnicy 203mm i ogniskowej 800mm to wysokiej jakości wszechstronny instrument obserwacyjny dla amatorów astronomii. Dzięki świetnemu systemowi optycznemu i dużej mocy zbierania światła (światłosiła f/4) teleskop ten gwarantuje wysoką sprawność optyczną.

Teleskop wyposażono w wyciąg okularowy (przystosowany do akcesoriów 2″ i 1,25″) z podziałką milimetrową, który nie ogranicza możliwości astrofotograficznych całego systemu. Wyciąg okularowy oparty jest na liniowych łożyskach poruszających się po szerokiej stalowej szynie. Wyposażono go również w pokrętło precyzyjnego ustawiania ostrości o przełożeniu 10:1. Taka konstrukcja  zapewnia precyzję ustawień, większą trwałość i nośność wyciągu oraz praktycznie brak luzów w całym obszarze pracy. Zapewnia on uzyskanie ostrości zarówno podczas obserwacji wizualnych jak i fotografowania za pomocą aparatów typu DSLR (lustrzanki cyfrowe).

Średnica wyciągu pozwala również na zastosowanie korektorów komy optymalizujących wydajność fotograficzną systemu.

Teleskop GSO Newton 8” M-LRN wyposażono w bardzo dokładnie wykonane paraboliczne lustro główne, które praktycznie eliminuje niepożądany efekt rozpraszania światła. Klasyczny parametr światłosiły umożliwia prowadzenie obserwacji planetarnych zapewniając świetną ostrość i wysoki poziom kontrastu nawet przy znacznych powiększeniach. Duża apertura zapewnia także wysoką moc zbierania światła umożliwiając obserwacje tysięcy mgławic gazowych, galaktyk i gromad gwiazd.

Teleskop GSO Newton M-LRN to także doskonały instrument do astrofotografii nie tylko planet i Księżyca ale także obiektów DS. Dla tych ostatnich zaleca się stosowanie korektorów komy.

Wyposażenie:
Wyciąg okularowy liniowy z microfocuserem 10:1, podziałką mm i clamping ringiem (udźwig wyciągu 4 kg)
Redukcja wyciągu – 2″ / 1″ z clamping ringiem
Lunetka celownicza – 8×50 mm (mocowanie + stopka montażowa)
Układ chłodzenia lustra głównego (wentylator + zasobnik na baterie 4x AA)
Obejmy tubusu (2x) + szyna dovetail o szer. 43mm
Złączka okularowa – 35mm

 

Marka

GSO

System optyczny

Średnica [mm]

Światłosiła

Ogniskowa [mm]

Zdolność rozdzielcza ["]

0,68

Powiększenie użyteczne maksymalne

400x

Długość tubusu [mm]

710

Kolor tubusu

biały

Typ montażu

Waga [kg]

86

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop GSO – Newton 8″ 203/800 M-LRN – OTA”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry