Teleskop GSO - Newton 8" 203/1000 M-CRF OTA

1 399,00 

SKU GSOGS630 Categories , ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Teleskop GSO Newton o średnicy 203mm i ogniskowej 1000mm to wysokiej jakości wszechstronny instrument obserwacyjny dla amatorów astronomii. Dzięki świetnemu systemowi optycznemu i dużej mocy zbierania światła (światłosiła f/5) teleskop ten gwarantuje wysoką sprawność optyczną.

Teleskop został wyposażony w wyciąg okularowy (z podziałką mm) z pokrętłem precyzyjnego ustawiania ostrości o przełożeniu 10:1 co zapewnia precyzję ustawień. Wyciąg teleskopu charakteryzuje się ponadto na tyle dużym zakresem ogniskowania, że zapewnia uzyskanie ostrości zarówno podczas obserwacji wizualnych jak i fotografowania za pomocą aparatów typu DSLR (lustrzanki cyfrowe). Średnica wyciągu pozwala również na zastosowanie korektorów komy optymalizujących wydajność fotograficzną systemu.

Teleskop GSO Newton M-CRF wyposażono w bardzo dokładnie wykonane paraboliczne lustro główne, które praktycznie eliminuje niepożądany efekt rozpraszania światła. Klasyczny parametr światłosiły umożliwia prowadzenie obserwacji planetarnych zapewniając świetną ostrość i wysoki poziom kontrastu nawet przy znacznych powiększeniach. Duża apertura zapewnia także wysoką moc zbierania światła umożliwiając obserwacje tysięcy mgławic gazowych, galaktyk i gromad gwiazd.

Teleskop GSO Newton M-CRF to także doskonały instrument do astrofotografii nie tylko planet i Księżyca ale także obiektów DS. Dla tych ostatnich zaleca się stosowanie korektorów komy.

Wyposażenie:

  • Wyciąg okularowy z microfocuserem 10:1, podziałką mm – 2” z clamping ringiem
  • Redukcja wyciągu – 2″ / 1″ z clamping ringiem
  • Lunetka celownicza – 8×50 mm (mocowanie + stopka montażowa)
  • Układ chłodzenia lustra głównego (wentylator + zasobnik na baterie 4x AA)
  • Obejmy tubusu (2x) + szyna dovetail o szer. 43mm
  • Złączka okularowa – 35mm

Dane techniczne

System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

0,68

Powiększenie użyteczne maksymalne

400x

Kolor tubusu

biały

Długość tubusu [mm]

920

Typ montażu

Waga [kg]

9,8

0
Scroll to Top
Przewiń do góry

Teleskop GSO - Newton 8" 203/1000 M-CRF OTA