Teleskop GSO – Newton 6″ 150/750 CRF OTA

899,00 

Teleskop GSO Newton o średnicy 150mm (6″) i ogniskowej 750mm to wysokiej jakości wszechstronny instrument obserwacyjny dla amatorów astronomii. Dzięki świetnemu systemowi optycznemu i dużej mocy zbierania

Brak w magazynie

Email when stock available

SKU: GSOGS500 Kategorie: , ,

Teleskop GSO Newton o średnicy 150mm (6”) i ogniskowej 750mm to wysokiej jakości wszechstronny instrument obserwacyjny dla amatorów astronomii. Dzięki świetnemu systemowi optycznemu i dużej mocy zbierania światła (światłosiła f/5) teleskop ten gwarantując wysoką sprawność optyczną. Jest również instrumentem w pełni przystosowanym do astrofotografii.

Pomimo, że dla sprzętu o podobnych parametrach zwykle stosuje się wyciąg okularowy 1¼” teleskop ten wyposażony został w 2” wyciąg okularowy z podziałką mm, który nie ogranicza możliwości astrofotograficznych całego systemu. Wyciąg teleskopu charakteryzuje się na tyle dużym zakresem ogniskowania, że zapewnia uzyskanie ostrości zarówno podczas obserwacji wizualnych jak i fotografowania za pomocą aparatów typu DSLR. (lustrzanki cyfrowe). Ĺšrednica wyciągu pozwala również na zastosowanie korektorów komy optymalizujących wydajność fotograficzną systemu.

Teleskop GSO Newton 6” CRF wyposażono w bardzo dokładnie wykonane paraboliczne lustro główne, które praktycznie eliminuje niepożądany efekt rozpraszania światła. System ten umożliwia prowadzenie obserwacji planetarnych i Księżyca zapewniając świetną ostrość i wysoki poziom kontrastu nawet przy znacznych powiększeniach. Niewielkie detale Księżyca, kratery będą doskonale widoczne. Będzie można zobaczyć przerwę Cassiniego w Saturnie oraz pasy chmur Jowisza.
150mm apertura ukaże także mgławice gazowe, gromady gwiazd i galaktyki.

Wyposażenie:
Wyciąg okularowy (z podziałką mm) – 2” z clamping ringiem
Redukcja wyciągu – 2″ / 1ÂĽ” z clamping ringiem
Lunetka celownicza – 6×30 mm
Złączka okularowa 35mm
Obejmy tubusu (2x) + szyna Dovetail o szer. 43mm

 

Marka

GSO

System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

0,93

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie użyteczne maksymalne

300x

Kolor tubusu

biały

Długość tubusu [mm]

690

Typ montażu

Waga [kg]

4,7

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop GSO – Newton 6″ 150/750 CRF OTA”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry