Teleskop GSO - Newton 6" 150/600 M-CRF OTA

999,00 

SKU GSOGS560 Categories , ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Teleskop GSO Newton o średnicy 150mm i ogniskowej 600mm to wysokiej jakości wszechstronny instrument obserwacyjny dla amatorów astronomii. Dzięki świetnemu systemowi optycznemu i dużej mocy zbierania światła (światłosiła f/4) teleskop ten gwarantuje wysoką sprawność optyczną. Jest również instrumentem w pełni przystosowanym do astrofotografii.

Pomimo, że dla sprzętu o podobnych parametrach zwykle stosuje się wyciąg okularowy teleskop ten wyposażony został w wyciąg okularowy z podziałką milimetrową, który nie ogranicza możliwości astrofotograficznych całego systemu. Wyciąg okularowy oparty na łożyskach oraz wyposażony w pokrętło precyzyjnego ustawiania ostrości o przełożeniu 10:1 zapewnia precyzję ustawień, większą trwałość i nośność wyciągu oraz praktycznie brak luzów w całym obszarze pracy.

Wyciąg teleskopu charakteryzuje się ponadto na tyle dużym zakresem ogniskowania, że zapewnia uzyskanie ostrości zarówno podczas obserwacji wizualnych jak i fotografowania za pomocą aparatów typu DSLR (lustrzanki cyfrowe). Średnica wyciągu pozwala również na zastosowanie korektorów komy optymalizujących wydajność fotograficzną systemu.

Teleskop GSO Newton M-CRF wyposażono w bardzo dokładnie wykonane paraboliczne lustro główne, które praktycznie eliminuje niepożądany efekt rozpraszania światła. System ten umożliwia prowadzenie obserwacji planetarnych i Księżyca zapewniając świetną ostrość i wysoki poziom kontrastu nawet przy znacznych powiększeniach. Niewielkie detale Księżyca, kratery będą doskonale widoczne. Będzie można zobaczyć przerwę Cassiniego w Saturnie oraz pasy chmur Jowisza.
150mm apertura ukaże także mgławice gazowe, gromady gwiazd i galaktyki.

Wyposażenie:
Wyciąg okularowy z microfocuserem 10:1, podziałką milimetrową – 2” z clamping ringiem
Redukcja wyciągu – 2″ / 1ÂĽ” z clamping ringiem
Lunetka celownicza – 6×30 mm (wraz ze stopką montażową i mocowaniem)
Obejmy tubusu (2x) + szyna dovetail o szer. 43mm
Złączka okularowa 35mm

 

Dane techniczne

System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

0,93

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie użyteczne maksymalne

300x

Kolor tubusu

biały

Długość tubusu [mm]

570

Typ montażu

Waga [kg]

5,5

0
Scroll to Top
Przewiń do góry

Teleskop GSO - Newton 6" 150/600 M-CRF OTA