Teleskop GSO – Newton 10″ 254/1000 M-LRN OTA

1 999,00 

Teleskop GSO Newton o średnicy 250mm (10″) i ogniskowej 1000mm to wysokiej jakości wszechstronny instrument obserwacyjny dla amatorów astronomii. Dzięki świetnemu systemowi optycznemu i dużej mocy zbierania

Brak w magazynie

Email when stock available

SKU: GSOGS800 Kategorie: , ,

Teleskop GSO Newton o średnicy 250mm (10″) i ogniskowej 1000mm to wysokiej jakości wszechstronny instrument obserwacyjny dla amatorów astronomii. Dzięki świetnemu systemowi optycznemu i dużej mocy zbierania światła (światłosiła f/4) teleskop ten gwarantując wysoką sprawność optyczną.

Cofnięcie wspornika lustra głównego osadzonego obecnie bardziej w głąb tubusu w stosunku do tradycyjnych teleskopów Newtona niesie ze sobą istotne korzyści. Rozwiązanie to zaowocowało zwiększeniem kompatybilności fotograficznej systemu z aparatami lustrzanymi (dużo łatwiej przez to ustawić ostrość w lustrzankach) oraz znacznie zredukowało ryzyko kondensowania się wilgoci na lustrze wtórnym.

Teleskop wyposażono w wyciąg okularowy z podziałką milimetrową, który nie ogranicza możliwości astrofotograficznych całego systemu. Wyciąg okularowy oparty jest na liniowych łożyskach poruszających się po szerokiej stalowej szynie. Wyposażono go również w pokrętło precyzyjnego ustawiania ostrości o przełożeniu 10:1. Taka konstrukcja  zapewnia precyzję ustawień, większą trwałość i nośność wyciągu oraz praktycznie brak luzów w całym obszarze pracy.

Wyciąg teleskopu charakteryzuje się ponadto na tyle dużym zakresem ogniskowania, że zapewnia uzyskanie ostrości zarówno podczas obserwacji wizualnych jak i fotografowania za pomocą aparatów typu DSLR (lustrzanki cyfrowe). Średnica wyciągu pozwala również na zastosowanie korektorów komy optymalizujących wydajność fotograficzną systemu.

Teleskop GSO Newton  M-LRN wyposażono w bardzo dokładnie wykonane paraboliczne lustro główne, które praktycznie eliminuje niepożądany efekt rozpraszania światła. System ten umożliwia prowadzenie obserwacji planetarnych oraz Księżyca zapewniając świetną ostrość i wysoki poziom kontrastu nawet przy znacznych powiększeniach.

Duża apertura zapewnia także wysoką moc zbierania światła umożliwiając obserwacje tysięcy mgławic gazowych, galaktyk i gromad gwiazd.
To także doskonały instrument do astrofotografii nie tylko planet i Księżyca ale także obiektów DS. Dla tych ostatnich zaleca się stosowanie korektorów komy.

Wyposażenie:
Wyciąg okularowy z microfocuserem 10:1, podziałką milimetrową 3” obsługuje 2″ z clamping ringiem
Redukcja wyciągu – 2″ / 1,25″ z clamping ringiem
Złączka okularowa 35mm
Lunetka celownicza – 8×50 mm + mocowanie + stopka montażowa
Układ chłodzenia lustra głównego (wentylator + zasobnik na baterie 8x AA)
Obejmy tubusu (2x) + szyna dovetail

Marka

GSO

System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

0,56

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie użyteczne maksymalne

500x

Kolor tubusu

biały

Długość tubusu [mm]

970

Typ montażu

Waga [kg]

156

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop GSO – Newton 10″ 254/1000 M-LRN OTA”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry