Teleskop Bresser MESSIER NT-150, 150/750 – DOBSON

1 399,00 

Teleskop Messier 6″ na montażu Dobsona to nowoczesny, ponadczasowy teleskop. Pomimo niskiej ceny teleskop ten oferuje mnogość zastosować i jakość konkurującą z dużo droższymi teleskopami. Teleskop będzie odpowiedni nie tylko dla

Brak w magazynie

Email when stock available

EAN: 4007922050058 SKU: BRTL47164150 Kategorie: , Tag:

NOWOŚĆ:

Teraz na wyposażeniu teleskopu znajduje się wysokiej jakości filtr słoneczny służący do bezpiecznej obserwacji plam słonecznych, zaćmień i tranzytu planet.

Teleskop Messier 6″ na montażu Dobsona to nowoczesny, ponadczasowy teleskop. Pomimo niskiej ceny teleskop ten oferuje mnogość zastosować i jakość konkurującą z dużo droższymi teleskopami.
Teleskop będzie odpowiedni nie tylko dla początkujących ale także dla entuzjastów i doświadczonych miłośników nocnego nieba ceniących sobie wysoką jakość obrazów, szybkie ustawienie i mobilność sprzętu.
Podstawowe cechy to szybkie ustawienie i prostota obsługi.
Wystarczy tylko postawić teleskop na stole, skierować na obiekt i rozpocząć obserwacje.
Teleskop został złożony w fabryce co oznacza, że w ciągu paru chwil jest gotowy do obserwacji. Znajdujące się na wyposażeniu akcesoria: szukacz LED oraz dwa okulary Kellnera umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie obserwacji. Zabudowany kompas i poziomica pozawalają na szybkie ustawienie i orientację teleskopu.

Optyka o średnicy 6″ (150mm) nie ogranicza możliwości obserwacyjnych do obiektów układu słonecznego jak Księżyc i planety. Pozwala na sięgnięcie dalej do gromad otwartych i kulistych oraz do galaktyk. Odnajdowanie obiektów i ich obserwacja jest dużo prostsza dzięki dużej mocy zbierania światła zwierciadła głównego teleskopu.

Bresser wyposażył teleskop w wysokiej jakości paraboliczne zwierciadło zapewniające lepszą ostrość i kontrast w porównaniu z lustrami sferycznymi.
Tubus optyczny jest łatwo przesuwany w obejmach mocujących. Dzięki temu można uzyskać optymalne wyważenie i ustawienie do obserwacji. Wystarczy poluzować obejmy i przesunąć lekko tubus teleskopu w celu optymalnego ustawienia. Jest to kolejna zaleta tego wyjątkowo wszechstronnego teleskopu.
W ciągu paru chwil można zdjąć tubus z montażu Dobsona i zamocować do dowolnego montażu paralaktycznego lub azymutalnego.
Dzięki tym wszystkim cechom teleskop Dobson Messier wyznacza nowe standardy w użyteczności, wszechstronności i możliwościach obserwacyjnych w zestawieniu z teleskopami z tego zakresu cenowego.

Podstawowe właściwości:

– teleskop newtona wyposażony w paraboliczne zwierciadło główne
– optyka o ograniczonej dyfrakcji, współczynnik Strehla > 0,8
– 2″ wyciąg rack & pinion
– kompaktowy teleskop do podróżowania
– kompletnie zmontowany w fabryce, umożliwia szybkie rozpoczęcie obserwacji
– szukacz kolimatorowy typu RedDot oraz dwa okulary
– obejmy tubusu umożliwiają również montaż na innego typu montażach

Wyposażenie:

Wyciąg okularowy 2”
Redukcja wyciągu – 2″ / 1¼” z gwintem fotograficznym
Okular Kellnera 9 i 25mm (1,25″)
Filtr księżycowy
Lunetka celownicza – RedDot
Montaż – Dobsona
Mapa nieba
Płyta CD

Marka

Bresser

Messier

System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

0,92

Powiększenie wynikające z wyposażenia

30x,83x

Powiększenie użyteczne maksymalne

260x

Długość tubusu [mm]

685

Typ montażu

Waga [kg]

9,2

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop Bresser MESSIER NT-150, 150/750 – DOBSON”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Przewiń do góry