Teleskop Bresser Messier MC-102, 100/1400 OTA

899,00 

Teleskop Messier MC-102/1400 to doskonały zapewniający perfekcyjne warunki do rozpoczęcia przygody z astronomią. Ten mobilny o pokaźnej ogniskowej teleskop to doskonały wybór dla miłośników astronomii, których zainteresowania

Brak w magazynie

Email when stock available

SKU: BRTL48101400 Kategorie: , ,

Teleskop Messier MC-102/1400 to doskonały zapewniający perfekcyjne warunki do rozpoczęcia przygody z astronomią. Ten mobilny o pokaźnej ogniskowej teleskop to doskonały wybór dla miłośników astronomii, których zainteresowania koncentrują się na obserwacjach księżyca i planet. Doskonała uniwersalna konstrukcja wykorzystująca zalety zarówno reflektorów jak i refraktorów zapewnia, że jest to także instrumentdo obserwacji odległych obiektów o małej jasności oraz do astrofotografii. Teleskopy wyposażone w ten system optyczny są także z powodzeniem wykorzystywane do obserwacji naziemnych oraz jako obiektywy fotograficzne.

Najlepszy katadioptryczny projekt układu optycznego typu Maksutov-Cassegrain zapewnia ostre, klarowne, wysoko kontrastowe obrazy o szerokim polu widzenia. Układ optyczny teleskopu zestawiono ze sferycznego lustra z soczewką meniskową, zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku kierującego obraz do okularu. Teleskop charakteryzuje się zredukowaną komą oraz jedynie resztkową aberracją chromatyczną.

Zamknięta konstrukcja tubusu ogranicza występowanie prądów powietrza obniżających ostrość oraz chroniąc zwierciadła przed zakurzeniem.
Teleskop doskonale nadaje się do zastosowania na rożnych typach montaży zarówno paralaktycznych jak i azymutalnych o dostosowanej do wagi teleskopu nośności.

Wyposażenie:
Wyciąg okularowy – 1¼”
Nasadka kątowa lustrzana 90o (1¼”)
Okular – SPL-26 mm (1¼”)
Lunetka celownicza – Red Dot Finder
Obrotowa mapa nieba
Płyta CD z mapą nieba

Marka

Bresser

Messier

System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

1,37

Powiększenie wynikające z wyposażenia

53x

Powiększenie użyteczne maksymalne

200x

Kolor tubusu

biały

Długość tubusu [mm]

290

Typ montażu

Waga [kg]

2,0

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop Bresser Messier MC-102, 100/1400 OTA”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry