Teleskop Bresser MESSIER AR-102s, 102/600 AZ NANO z filtrem słonecznym

1 699,00 

Teleskop Messier AR 102/600 to doskonały instrument do rozpoczęcia przygody z astronomią. Umożliwi on obserwacje na powierzchni Księżyca kraterów, dolin i pasm górskich i mórz z odległości prawie 400 000 km, tak jak podczas obserwacji

Brak w magazynie

Email when stock available

EAN: 4007922039312 SKU: BRTL47026050 Kategorie: , ,

NOWOŚĆ:

Teraz na wyposażeniu teleskopu znajduje się wysokiej jakości filtr słoneczny służący do bezpiecznej obserwacji plam słonecznych, zaćmień i tranzytu planet.

Teleskop Messier AR 102/600 to doskonały instrument do rozpoczęcia przygody z astronomią. Umożliwi on obserwacje na powierzchni Księżyca kraterów, dolin i pasm górskich i mórz z odległości prawie 400 000 km, tak jak podczas obserwacji przez okno statku kosmicznego!
Ambitni, początkujący i zaawansowani obserwatorzy zobaczą także najjaśniejsze obiekty poza naszym Układem Słonecznym. Zobaczą detale w Wielkiej Mgławicy Oriona z zadziwiającej odległości 1500 lat świetlnych (14.200 km)! Oglądanie powierzchni księżyca to po prostu przyjemność. Przeglądanie Drogi Mlecznej w Strzelcu ukaże także wiele obiektów głębokiego nieba.
Messier 102/600 zapewnia nie tylko bardzo szczegółowe obrazy księżyca ale pozwoli także na rozdzielenie pierścieni Saturna w odległości milionów kilometrów, podziwianie Wielkiej Czerwonej Plamy Jowisza czy też gigantycznego tornado w atmosferze Jowisza.
Obserwuj pory roku na Marsie i znajdź sierp Wenus.
Messier 102/600 daje obrazy, które są wielokrotnie jaśniejsze niż instrument, którego prawie 400 lat temu używał Galileo Galilei w swoich słynnych obserwacjach.

Teleskop wyposażono w nowy wyciąg okularowy Hexfoc. Konstrukcja geometryczna wyciągu oparta jest na profilu sześciokątnym o średnicy 2,5″. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeliminowany został efekt niepożądanego przesunięcia tulei wyciągu, szczególnie w przypadku instalowania ciężkich akcesoriów. Dodatkowo w konstrukcji wyciągu zastosowano moduły regulacyjne, które korygują ewentualne przesunięcie tulei wewnętrznej i pozwalają na jednoznaczne ustalenie jej położenia.
Rozwiązania te pozwoliły osiągnąć wyjątkową gładkość prowadzenia i wysoki poziom sztywności niespotykany w wyciągach z tego przedziału cenowego. Nawet stosunkowo ciężkie aparaty i akcesoria mogą być obsługiwane bez wychylania i ślizgania. Duża 2,5″ średnica w znacznym stopniu pozwala zredukować winietowanie.
Wyciąg może być rozbudowany o moduł precyzyjnego ustawiania ostrości o przełożeniu 10:1.

Teleskop dostarczany jest z lekkim ale bardzo odpornym montażem azymutalnym BRESSER NANO AZ osadzonym na statywie z regulacją wysokości stalowych nóg.
Taki zestaw stanowi doskonałą platformę dla średniej wielkości refraktorów takich jak AR-90s, AR-102s, AR-102xs i ED-80 APO. Także niewielkie, krótkoogniskowe newtony z powodzeniem mogą być umieszczane na BRESSER NANO AZ.
O ile twój teleskop nie waży więcej niż 3,6 kg, posiada mocowanie dovetail w standardzie Vixena z powodzeniem może współpracować z montażem BRESSER NANO AZ.
Stalowe o regulowanej wysokości nogi statywu, duża powierzchnia styku stopek statywu, rozpórka nóg statywu ze stolikiem na akcesoria zapewniają większą stabilność statywu oraz ograniczają wibracje do minimum.

Podstawowe właściwości.

Układ optyczny:
– wysoka sprawność układu
– trwałość i ponadczasowy wygląd tubusu

Mocowanie układu optycznego:
– wykonane z metalu obręcze mocujące tubusu
– dovetail wyposażony w szynę ze stali nierdzewnej zapewniającej pewne mocowanie tubusu w głowicy montażu i zwiększające trwałość dovetaila
– rękojeść do łatwego przenoszenie tubusu
– adapter fotograficzny typu piggyback do zamocowania aparatu fotograficznego

Wyciąg okularowy:
– rozmiar 2″, wyposażony w clamping ring
– redukcja 2″ na 1¼” wyposażona w clamping ring i gwint M42
– podziałka milimetrowa ułatwiająca ogniskowanie obrazów
– wysoka czułość i precyzja ogniskowania

Montaż ze statywem:
– stabilna platforma do średniej wielkości teleskopów
– wygodna rękojeść do przesuwu
– stabilne nogi stalowe o regulowanej wysokości

Wyposażenie:

Wyciąg okularowy hexafoc 2,5” obsługuje 2” z podziałką milimetrową
Redukcja wyciągu – 2″ / 1¼” z gwintem fotograficznym
Przedłużki wyciągu 38 mm i 25 mm
Okular SP 26mm 1,25″, 52o pole widzenia
Nasadka kątowa lustrzana 90o (1,25″)
Lunetka celownicza – 6×30 mm
Montaż AZ Nano
Statyw z rur stalowych 1,25″
Adapter fotograficzny piggyback
Filtr słoneczny

Marka

Bresser

Messier

Waga 10.0 kg
System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

1,3

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie wynikające z wyposażenia

23x

Powiększenie użyteczne maksymalne

200x

Kolor tubusu

biały

Długość tubusu [mm]

600

Typ montażu

Waga [kg]

8,0

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teleskop Bresser MESSIER AR-102s, 102/600 AZ NANO z filtrem słonecznym”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Przewiń do góry