Teleskop AR102/663 dublet z przegrodą powietrzną Explore Scientific OTA

2 799,00 

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Seria teleskopów Explore Scientific AR102, AR127 i AR152 to klasyczne dublety achromatyczne oparte na soczewkach crown i flint z przegrodą powietrzną o krótkiej ogniskowej (f/6.5). Optyka tej klasy zapewnia bardzo dobre obrazy obiektów głębokiego nieba, gwiazd podwójnych, planet i księżyca za cenę nieporównanie niższą od apochromatów o porównywalnej aperturze.
W efekcie uzyskano poręczne refraktory o ograniczonej dyfrakcji i aberracji chromatycznej.

Teleskop 102/663 to najwyższej klasy dublet z przegrodą powietrzną, którego konstrukcja opiera się na świetnej optyce i wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. System optyczny idealnie odwzorowuje obrazy obiektów głębokiego nieba, gwiazd podwójnych, planet i księżyca. Wysoką jakość optyczną dopełnia precyzyjny wyciąg okularowy Crayfora z mikroruchami o przełożeniu 10:1, wysokiej jakości dielektryczna nasada kątowa o 2″ średnicy obsady okularów z redukcją na 1,25″ i transmisji światła rzędu 99%. Zarówno 2″ obsadę okularów, jak również redukcję na 1,25″ wyposażono w €žclamping ring”, pierścień kompresujący umożliwiający solidne zamocowanie akcesoriów, oraz zapobiegający powstawaniu zarysowań. Dodatkowo teleskop wyposażono w szukacz o parametrach 8×50.

Wszystkie elementy zestawu wykonano z materiałów najwyższej klasy, które zapewnią wieloletnią trwałość.
W celu uzyskania optymalnej wydajności układu optycznego, każdy teleskop Explore Scientific zostaje fabrycznie skolimowany. Możliwa jest jednak regulacja zestawu soczewek, jeżeli teleskop będzie jej kiedykolwiek wymagał.

Obejmy teleskopu doposażono w szynę montażową typu dovetail, wykonaną ze wzmocnionego aluminium co pozwala łatwo zamocować teleskop na różnego typu montażach. Przy mocowaniu teleskopu zastosowano również śruby ustawcze, które umożliwiają korekcję pozycji tubusu teleskopu, co jest szczególnie istotne przy osadzeniu na montażu równikowym.

Zastosowany w zestawie szukacz 8×50 Explore Scientific zapewnia szerokie pole widzenia, a zastosowane wielowarstwowe powłoki optyczne umożliwiają dostrzeżenie nawet mniej jasnych gwiazd i poprawne nakierowanie teleskopu na pożądany obszar nocnego nieba. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji przedniej soczewki szukacza dla uzyskania optymalnej ostrości.

Podstawowe cechy:
– achromat dwusoczewkowy 102mm, f/6,5mm
– 2″ kwarcowa nasadka kątowa kwarcowa, 99% sprawności, redukcja 2″/1,25″
– szukacz 8x50mm
– zdejmowana osłona soczewki obiektywu
– obejmy z uniwersalnym mocowaniem typu dovetail
– rękojeść do przenoszenie tubusu i zamocowania adaptera fotograficznego typu piggyback

Wyposażenie:
2″ wyciąg okularowy Crayforda z pokrętłami mikro i makro
Redukcja wyciągu – 2″ / 1¼”
2″ kwarcowa nasadka kątowa o transmisji światła rzędu 99% z redukcją na 1,25″
Szukacz 8×50 z sześciopunktowym mocowaniem
Osłona obiektywu
Przednia i tylna osłona kurzowa
Obejmy z uchwytem i uniwersalną szyną montażową

Dane techniczne

Waga 8,0 kg
System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

1,37

Powiększenie użyteczne maksymalne

200x

Długość tubusu [mm]

648

Kolor tubusu

biały

Typ montażu

Waga [kg]

4,7

0

Teleskop AR102/663 dublet z przegrodą powietrzną Explore Scientific OTA