Okular lantanowy SSW 5 (1,25″), 83 stopniowe pole widzenia

1 399,00 

Nowa seria okularów SSW została zaprojektowana z myślą o ultra-szerokim 83 stopniowym pozornym polu widzenia. Ten parametr pozwala zobaczyć obszar, który jest trzy razy szerszy w porównaniu z okularami o umiarkowanym polu widzenia 45°

Brak w magazynie

Email when stock available

SKU: VIXENOK37122 Kategorie: , ,

Nowa seria okularów SSW została zaprojektowana z myślą o ultra-szerokim 83 stopniowym pozornym polu widzenia. Ten parametr pozwala zobaczyć obszar, który jest trzy razy szerszy w porównaniu z okularami o umiarkowanym polu widzenia 45° lub 50°.
Dzięki tak szerokiemu polu widzenia można zobaczyć dużo więcej gwiazd i cieszyć się spektakularnymi obrazami.

Okulary SSW dostarczają w całym polu widzenia jasne obrazy wyróżniające się dużym kontrastem bez odbić i refleksów. Rezultat taki uzyskano dzięki zaawansowanej technologii wielokrotnego powlekania powierzchni soczewek specjalnymi warstwami.

Ultra super szerokie, 83° pole widzenia (FOV)
Pozorne pole widzenia większości okularów wynosi 45° i 50°. Szeroko polowe okulary posiadają FOV pomiędzy 60° i 70°. Okulary Vixen serii SSW zapewniają ultra szerokie 83° pole widzenia zapewniając tym samym lepsze wrażenia obserwacyjne w porównaniu z okularami o mniejszym polu widzenia.

Ostry obraz w całym polu widzenia
Niektóre okulary o dużym polu widzenia charakteryzują się tendencją do pogorszenie jakości obrazu na brzegach pola widzenia. 7-elementowa w 4-grupach konstrukcja okularów Vixen SSW, oparta na soczewkach wykonanych z wysokiej jakości szkła z domieszką lantanu o niskiej dyspersji zapewnia, że ostrość obrazu także na brzegach pola widzenia. Wszystkie okulary SSW są przeznaczone do teleskopów nawet o stosunkowo krótkiej ogniskowej (np. F/4.

Brak strat światła w całym polu widzenia
Rozmieszczenie soczewek oraz lokalizacja diafragmy polowej oraz wielkość korpusu zostały tak zaprojektowane aby zapewnić 100% jasności w polu widzenia bez winietowania. Projekt optyczny zapewnia także brak strat światła na krawędziach pola.

Jasne i wyraźne obrazy
Zaawansowane wielowarstwowe powłoki na każdej powierzchni soczewki zapewniają wysoką, ponad 99,5% transmisję światła w zakresie widzialnym (430nm – 690nm) oferując tym samym bardzo jasne i wyraźne obrazy. Specjalnie zaprojektowana wewnętrzna konstrukcja zapewnia optymalny przebieg promieni.

Przyjazny dla użytkownika projekt
Wytrzymały korpus z anodowanego aluminium okularu, kolorystyczne rozróżnienie różnych ogniskowych zapewniają niepowtarzalny wygląd. Gumowa powłoka zapobiega toczeniu oraz zabezpiecza przed zarysowaniem. Gumowa wykręcana muszla oczna (twist-up) umożliwia indywidualne dopasowanie odstępu do indywidualnych preferencji użytkownika. Obwodowy rowek na zewnątrz tulei (tzw. rowek bezpieczeństwa) pozwala na pewne zamocowanie okularu w wyciągu teleskopu.

Podstawowe cechy:

– 83 stopniowe pole widzenia, ekstremalnie wysoka ostrość obrazu w całym polu widzenia
– 7 soczewek w 4 grupach wykonanych ze szkła niskodyspersyjnego z domieszką lantanu, korekta aberracji
– wysoki współczynnik transmisji, zastosowano wielowarstwowe powłoki na wszystkich granicach powietrze-soczewka oraz specjalne warstwy na styku soczewek, wysoki kontrast, jasne pole widzenia, straty poniżej 0,5% dla zakresu widzialnego 430 nm do 690 nm
– optymalna konstrukcja korpusu w połączeniu z nowoczesnym projektem optycznym, brak odbić i refleksów
– 100% poziom jasności w całym 83 stopniowym polu widzenia, brak winietowania nawet z układami optycznymi o dużej światłosile (f/4), perfekcyjna jasność nie tylko w centrum pola widzenia ale także na jego skraju
– doskonałe działanie także z układami o większym współczynniku światłosiły
– korpus z anodowanego aluminium, przemyślany projekt kolorystyczny dla poszczególnych ogniskowych (kolor fioletowy = barwa światła odpowiadająca krótkiej długości fali = ogniskowa 3,5mm)
– rowek bezpieczeństwa w tulei mocowania do wyciągu, pewne mocowanie zarówno przy mocowaniu śrubami jak i poprzez camping ring,
– wysuwana muszla oczna, gumowane wykończenie, doskonałe dopasowanie, komfort podczas przechowywania
– wyprodukowane w Japonii, doskonała jakość

Marka

Vixen

Waga 1.0 kg
Ogniskowa [mm]

5

Ilość soczewek

7 w 4 grupach

Typ powłok

MC

Pole widzenia [stopni]

83

Odstęp źrenicy [mm]

13

Średnica obsady [mm]

1,25"

Gwint filtrowy

M28,5×0,6

Waga [g]

230

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Okular lantanowy SSW 5 (1,25″), 83 stopniowe pole widzenia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry