Okular Explore Scientific 9mm (120 stopni), argon

4 599,00 

Okular Explore Scientific o ogniskowej 9 mm charakteryzuje się niewiarygodnie dużym 120o polem widzenia. Oprócz wybitnie szerokiego pola widzenia odznacza się także wygodnym odstępem źrenicy wyjściowej zapewniającym komfortowe

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

EAN: 4007922000794 SKU: BRTL02189090 Kategorie: , ,

 

Okular Explore Scientific o ogniskowej 9 mm charakteryzuje się niewiarygodnie dużym 120o polem widzenia. Zapewnia niezapomniane wrażenia z obserwacji, które nawet przekraczają oczekiwania najbardziej wymagających astronomów-amatorów.
Podczas obserwacji możesz zapomnieć, że patrzysz przez teleskop, obiekty głębokiego nieba będziesz widział tak jakbyś był w kosmosie.
Układ optyczny okularu zestawiony został z 12 soczewek w 8 grupach, wykonanych ze specjalnie dobranych rodzajów szkła typu flint, crown z dodatkiem lantanu. Takie wykonanie sprawia, że aberracja chromatyczna została skorygowana w znacznym stopniu.
Specjalne powłoki EDMTM (Enhanced Multilayer Deposition) na powierzchniach elementów optycznych zwiększają transmisję światła.
Hermetyczna konstrukcja korpusu oraz napełnienie układu optycznego argonem zapewnia niezmienność parametrów przez wiele lat użytkowania oraz 30 minutową wodoodporność na głębokości 1m.

Wypełnienie układu argonem w miejsce dotychczas stosowanego azotu zmniejsza ulatnianie i dyfuzję gazu przez uszczelnienia, eliminuje zmiany parametrów optycznych w rezultacie reakcji chemicznych oraz amortyzuje wpływ zmian temperatury na parametry optyczne.

Wodoszczelny, wodoodporny i napełniony argonem układ soczewek pozwala cieszyć się pełną ostrością obrazów w całym polu widzenia oraz rzeczywiście punktowymi obrazami gwiazd.

 

Marka

Explore Scientific

Waga 2.0 kg
Ogniskowa [mm]

9

Ilość soczewek

12

Typ powłok

EMD

Pole widzenia [stopni]

120

Odstęp źrenicy [mm]

12,5

Średnica obsady [mm]

2"

Gwint filtrowy

M42x0,75

Waga [g]

1300

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Okular Explore Scientific 9mm (120 stopni), argon”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Przewiń do góry