Montaż azymutalny jednoramienny ze statywem – ExploreScientific

1 299,00 

Montaż azymutalny ExploreScientific jest solidnym i stabilnym sposobem na zamocowanie i operowanie teleskopem. Zapewnia udźwig instrumentów do 8kg. Szczególnie rekomendowany jest dla początkujących i średniozaawansowanych amatorów astronomii

Brak w magazynie

Email when stock available

EAN: 4007922050034 SKU: BRTL07251100 Kategorie: ,

Montaż azymutalny ExploreScientific jest solidnym i stabilnym sposobem na zamocowanie i operowanie teleskopem. Zapewnia udźwig instrumentów do 8kg. Szczególnie rekomendowany jest dla początkujących i średniozaawansowanych amatorów astronomii oraz obserwatorów przyrody.

Proste nakierowywanie i ruch za obiektami

Montaż ten oferuje dwa tryby poruszania instrumentem optycznym. Odpowiednio dobrane łożyska pozwalają na zmianę położenia instrumentów optycznych poprzez nacisk bez konieczności stosowania blokad i innych typów sterowania.

Przekładnie ślimakowe pozwalają na precyzyjne przemieszczanie za obserwowanymi obiektami poprzez zmianę położenia w obu osiach. Ruch ten odbywa się poprzez ręczne operowanie pokrętłami. Nie trzeba przy tym przechodzić z jednego trybu poruszania do drugiego, możliwe jest zastosowanie obu jednocześnie.

Możliwość regulacji mocowania głowicy statywu w zakresie 45 stopni do przodu i do tyłu zapewnia więcej przestrzeni i obserwacje obiektów znajdujących się w zenicie.

Uniwersalne i proste mocowanie instrumentu optycznego

Montaż azymutalny ExploreScientific zapewnia proste mocowanie i kompatybilność z większością dostępnych na rynku szyn typu dovetail. Na szynach tego typu można również umieścić instrumenty optyczne do obserwacji ptaków takie jak np. lunety obserwacyjne oraz sprzęt fotograficzny. Łatwy w obsłudze mechanizm zwalniający szynę pozwala na szybką wymianę sprzętu. Zapewnia on również szybką korektę położenia instrumentów optycznych celem ustanowienia środka ciężkości.

Stabilny o regulowanej wysokości statyw

Montaż azymutalny ExploreScientific osadzono na sztywnym statywie polowym o regulowanej wysokości stalowych nóg w zakresie od 75cm do 125cm i o średnicy 1,5″. Statyw wyposażono w rozpórkę nóg będącą jednocześnie stolikiem na akcesoria.

Proste ustawianie i obsługa

Montaż azymutalny ExploreScientific został zaprojektowany głównie z myślą o obserwacjach astronomicznych, które nie będą wymagały zaawansowanej wiedzy astronomicznej. Nie ma konieczności dokonywania ustawienia polarnego, lub komputerowego, również zasilanie jest niewymagane. Wystarczy zamocować teleskop i system jest gotowy do prowadzenia obserwacji.

Przeznaczenie

Montaż ten przeznaczony jest do małych i średnich teleskopów np. refraktorów o średnicy do 102mm, teleskopów Schmidt-Cassegrain, oraz kompaktowych Newtonów. Nośność montażu wynosi do 8kg co pozwala na wykorzystanie nawet ciężkich akcesoriów. Dzięki pokrętłom mikro ruchów możliwe będzie śledzenie obiektów nawet przy dużych powiększeniach.
Montaż stanowi także doskonałą platformę dla dużych lornetek, lunet i aparatów fotograficznych. Wymaga wówczas użycia dovetaila typu L.
Montaż azymutalny ExploreScientific zaprojektowano w taki sposób by nawet dłuższy tubus teleskopu przy sporym nachyleniu nie kolidował z nogami statywu co jest częstym problemem montaży azymutalnych. Cechuje się również kompaktowymi rozmiarami i niską wagą.

Podstawowe dane montażu:

Materiał korpusu – aluminium malowane proszkowo
Wysokość statywu – 75 – 125cm
Wysokość montażu – 100 – 150cm
Ciężar montażu ze statywem – 7 kg
Nośność montażu – do 8 kg
Typ mocowania tubusu – dovetail
Pokrętła mikroruchów
Regulowania głowica montażu kompatybilna z typowymi statywami
Łożyska i przekładnie ślimakowe zapewniają precyzyjne sterowanie ruchem.

Marka

Explore Scientific

Waga 10 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Montaż azymutalny jednoramienny ze statywem – ExploreScientific”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Przewiń do góry