Kondensor ciemnego pola olejowy

799,00 

Kondensor ciemnego pola olejowy stanowi opcjonalne wyposażenie mikroskopów Bresser Researcher Bino oraz Trino, BioScience Bino i Trino oraz Science TRM-301. Kondensor montowany jest w miejsce kondensora Abbego.Zastosowanie kondensora

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

EAN: 4007922153759 SKU: BRMK59421950 Kategorie: ,

Kondensor ciemnego pola olejowy stanowi opcjonalne wyposażenie mikroskopów Bresser Researcher Bino oraz Trino, BioScience Bino i Trino oraz Science TRM-301. Kondensor montowany jest w miejsce kondensora Abbego.
Zastosowanie kondensora ciemnego pola w mikroskopie pozwala na zwiększenie kontrastu obrazu preparatu bez potrzeby jego barwienia. Mikroskopia ciemnego pola wykorzystywana jest w przypadku badania żywych preparatów umożliwiając nieinwazyjne badania zapewniając możliwość obserwacji w czasie rzeczywistym i pod dużymi powiększeniami. Zasada tej techniki polega na dostarczaniu do obiektywu jedynie światła załamanego na próbce. Pozostała część wiązki jest odcinana dzięki specjalnej przesłonie, znajdującej się w kondensorze mikroskopu. W efekcie uzyskuje się obraz z jasno świecącym się preparatem na ciemnym tle.
Olejowy kondensor ciemnego pola powinien być stosowany z obiektywem o powiększeniu 100x. Wymaga stosowania olejku immersyjnego pomiędzy szkiełkiem nakrywkowym a obiektywem oraz pomiędzy soczewką kondensora a spodnią częścią szkiełka z preparatem.

Marka

Bresser

Waga 1.0 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kondensor ciemnego pola olejowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Przewiń do góry