Filtr Skylight GSO – Schmidt-Cassegrain

119,00 

Wielofunkcyjny filtr przeznaczony do mocowania na tubusach optycznych typu Schmidt-Cassegrain. Pozwala uzyskać optymalne efekty zarówno w przypadku zastosowań wizualnych jak i astrofotograficznych. Eliminuje niepożądane odblaski w przypadku

Brak w magazynie

Email when stock available

Wielofunkcyjny filtr przeznaczony do mocowania na tubusach optycznych typu Schmidt-Cassegrain. Pozwala uzyskać optymalne efekty zarówno w przypadku zastosowań wizualnych jak i astrofotograficznych. Eliminuje niepożądane odblaski w przypadku obserwacji księżycowych i planetarnych oraz poprawia przejrzystość redukując wpływ zanieczyszczeń atmosferycznych naszej planety. Filtr ten ponadto poprawia nasycenie kolorów, balans i kontrast.

Dodatkowo chroni wnętrze tubusu przed kurzem, który osadza się na filtrze a nie na wewnętrznych elementach systemu optycznego. Znacznie łatwiej jest oczyścić powierzchnię filtra Skylight, po zdjęciu wszystkich akcesoriów obserwacyjnych, aniżeli lustro główne teleskopu.

Filtr GSO Skylight mocuje się bezpośrednio w celi teleskopu Schmidt-Cassegrain przed instalacją jakichkolwiek innych akcesoriów obserwacyjnych. Następnie wszystkie niezbędne akcesoria nakręca się na zewnętrzny standardowy męski gwint SCT filtra (2″x24tpi).

Apertura – 34,4mm (1.35″)

Maksymalna średnica – 56,9mm

Długość -23,5mm

Waga – 66g

Marka

GSO

Waga 0.5 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Filtr Skylight GSO – Schmidt-Cassegrain”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry