Filtr planetarny #80A niebieski – (2″) – GSO

79,00 

Filtry planetarne GSO produkowane są z najczystszego szkła optycznego barwionego w całej masie a nie jedynie na powierzchni. Zapewnia im to świetną skuteczność działania. Znajdują zastosowanie do praktycznie wszystkich typów okularów

Brak w magazynie

Email when stock available

Filtry planetarne GSO produkowane są z najczystszego szkła optycznego barwionego w całej masie a nie jedynie na powierzchni. Zapewnia im to świetną skuteczność działania. Znajdują zastosowanie do praktycznie wszystkich typów okularów obserwacyjnych 2″. Filtr ten posiada zarówno męski jak i żeński gwint 2″ zlokalizowane po obu stronach filtra. Pozwala to na jednoczesne zastosowanie kilku filtrów o różnych właściwościach. Zapakowany w solidne pudełko ochronne ułatwiające jego przechowywanie i zapobiegające uszkodzeniom.

Filtr niebieski GSO #80A to jeden z najczęściej stosowanych filtrów spośród wszystkich filtrów astronomicznych. Szczególnie polecany do studiowania szczegółów Jowisza oraz Saturna. Wzmacnia kontrast wstęg chmur Jowisza, jak również szczegóły jego Wielkiej Czerwonej Plamy oraz pasów Saturna. Filtr przydaje się również podczas obserwacji wysokich chmur Marsa.
Filtr niebieski redukuje gazowe ogony komet oraz przydaje się także podczas obserwacji księżyca.

Marka

GSO

Waga 0.5 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Filtr planetarny #80A niebieski – (2″) – GSO”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry