Filtr planetarny #25 czerwony (1,25") - GSO

39,00 

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Filtry planetarne GSO produkowane są z najczystszego szkła optycznego barwionego w całej masie a nie jedynie na powierzchni. Zapewnia im to świetną skuteczność działania. Znajdują zastosowanie do praktycznie wszystkich typów okularów obserwacyjnych 1¼”. Filtr ten posiada zarówno męski jak i żeński gwint 1¼” zlokalizowane po obu stronach filtra. Pozwala to na jednoczesne zastosowanie kilku filtrów o różnych właściwościach. Zapakowany w solidne pudełko ochronne ułatwiające jego przechowywanie i zapobiegające uszkodzeniom.

Filtr czerwony GSO #25 efektywnie blokuje fale spektrum niebieskiego oraz zielonego czego efektem jest bardzo ostro definiowany kontrast pomiędzy formacjami chmur Jowisza o niebieskawej barwie i niektórymi cechami jego powierzchni. Wyraźnie definiuje on bieguny Marsa. Jednakże ze względu na zredukowaną transmisję światła może on być używany efektywnie jedynie na większych teleskopach o aperturze przynajmniej 8″. Świetnie sprawdza się przy prowadzeniu obserwacji Wenus, nie tylko redukuje nadmierną jaskrawość barw ale również ma ciekawe działanie na obraz pochmurnej atmosfery tej planety.

Umożliwia on obserwację Merkurego o zmroku kiedy znajduje się on blisko horyzontu, oraz Wenus w trakcie dnia, wydatnie poprawia widoczność detali powierzchni tych planet.

Dane techniczne

Waga 0,5 kg
0

Filtr planetarny #25 czerwony (1,25") - GSO