STACJONARNY:     15 823 82 75    [8-16, pn.-pt.]

KOMÓRKOWY:       606 936 170

market@astrozakupy.pl

Home Teleskopy Meade LT Teleskop - Meade - LT 6" SC

Teleskop - Meade - LT 6" SC

  • 5 999,00 zł z VAT
Niedostępny
W magazynie: niedostępny
  • Symbol: BRTL01101310
  • Ocena
  • Teleskop serii LT Meade oparty jest na legendarnej optyce Schmidta-Cassegraina i precyzyjnym systemie GoTo. Trwały, stabilny montaż, precyzyjne przekładnie montażu oraz sztywny, stalowy statyw zapewniają komfort obsługi i użytkowania. Stanowi
  • Pełny opis

Teleskop serii LT Meade oparty jest na legendarnej optyce Schmidta-Cassegraina i precyzyjnym systemie GoTo. Trwały, stabilny montaż, precyzyjne przekładnie montażu oraz sztywny, stalowy statyw zapewniają komfort obsługi i użytkowania. Stanowi doskonałą i znacznie tańszą alternatywę teleskopów serii LighSwitch.

Legendarna optyka Meade stanowi serce teleskopu. Układy optyczne Meade znane są z precyzji wykonania, doskonałych i trwałych powłok zapewniających wysoką sprawność układu. Układ optyczny w systemie Schmidta-Cassegraina, dzięki zastosowanej płycie korekcyjnej wykonanej z wysokiej jakości termicznie stabilnego szkła PYREX®, w znacznym stopniu korygującego aberrację sferyczną oraz zapewniającym ostry jasny obraz w całym polu widzenia. Zamknięta konstrukcja zapewnia trwałość optyki.

Sterownik AutoStar® pozwala na szybkie odnalezienie i dotarcie do ponad 30.000 obiektów na nocnym niebie. Umożliwia więc oglądanie planet, gwiazd, galaktyk, mgławic i komet za jednym naciśnięciem przycisku. Program „Tonight's BestTM„ sterownika prowadzi teleskop po najciekawszych obiektach na niebie. Wystarczy wprowadzić datę, czas i lokalizację. Sterownik AutoStar® może być aktualizowany. Dzięki rejestracji na stronie Meade można pobrać aktualizacje oprogramowania, poszczególnych tras i niecyklicznych obiektów takich jak komety.

Precyzyjna konstrukcja montażu - sztywny, wykonany z odlewu aluminiowego montaż stanowi doskonałe oparcie dla tubusu. Precyzyjne o średnicy ponad 120mm przekładnie zębate w obu osiach, umożliwiają gładkie i precyzyjne śledzenie znalezionych obiektów. Sztywny, stalowy statyw o regulowanej wysokości doskonale sprawdza się jako oparcie dla tubusu z montażem.

Prosta
kalibracja - prosta modułowa budowa pozwala na użytkowanie instrumentu zaraz po wyjęciu z opakowania. Wystarczy tylko znaleźć poziom i północ, przejść przez procedurę prostej kalibracji na dwie gwiazdy aby następnie móc podziwiać obiekty wszechświata za jednym naciśnięciem przycisku.

Wyposażenie:

Typ zwierciadła głównego PYREX
Powłoki - UHTC
Wyciąg okularowy 1,25"
Okular SP 26mm
Nasadka kątowa lustrzana - 1,25"
Lunetka celownicza 4 punktowa
Montaż widłowy jednoramienny
Napęd w obu osiach,
AutoStar #497
System GoTo z bazą 30.000 obiektów
Statyw stalowySystem optycznySchmidt-Cassegrain
Średnica [mm]152
Ogniskowa [mm]1524
Światłosiłaf/10
Zdolność rozdzielcza ["]0,92
Maksymalny zasięg [mag]14
Powiększenie wynikające z wyposażenia58x
Powiększenie użyteczne maksymalne300x
Kolor tubusugranatowy
Masa [kg]15
Średnica91 do 180mm
Ogniskowapowyżej 1501mm
Światłosiłapowyżej 9,1
Typ montażuazymutalny z GoTo
  • Brak komentarzy
Najczęściej kupowane z tym produktem