STACJONARNY:     15 823 82 75    [8-16, pn.-pt.]

KOMÓRKOWY:       606 936 170

market@astrozakupy.pl

Home News Nowe profesjonalne mikroskopy BRESSER serii SCIENCE

Nowe profesjonalne mikroskopy BRESSER serii SCIENCE Wszystkie

Data:

Pierwsze mikroskopy BRESSER serii SCIENCE zostały wprowadzone do oferty kilka lat temu.
Zgodnie z ówczesnymi wymaganiami mikroskopy wyposażone zostały w moduł oświetlenia halogenowego, z oświetleniem Kohlera, kondensor z diafragmą irysową oraz obiektywy planoachromatyczne lub achromatyczne.
Układ ustawiania ostrości regulowany był za pomocą współosiowego pokrętła mikro i makrometrycznego. Stoliki mechaniczne do przesuwu preparatów na szkiełkach wyposażone były we współosiowe pokrętło umieszczone pod stolikiem.
Niektóre modele posiadały dodatkowy tor optyczny z możliwością umieszczenia w nim adaptera z gwintem C-mount.

Przykłady takich mikroskopów:
Mikroskop SCIENCE TRM-301
Mikroskop BIO SCIENCE BINO
Mikroskop BIO SCIENCE TRINO

Współczesne wymagania badań i użytkowników idą w kierunku zastępowania oświetlenia HAL coraz to lepszym oświetleniem LED.
Także wymagania użytkowników dotyczące prostoty obsługi i ustawiania spowodowały konieczność przeprojektowanie dotychczasowych modeli.
W rezultacie została wprowadzona do oferty nowa seria  SCIENCE mikroskopów BRESSER:

Mikroskop SCIENCE INFINITY
Mikroskop SCIENCE TFM-301 BINO 
Mikroskop SCIENCE TFM-301 TRINO

Mikroskopy tej serii charakteryzują się oświetleniem LED, zasilaniem sieciowym lub poprzez port USB komputera.
Oświetlenie Kohlera z przesłoną polową, kondensor z wycechowaną diafragmą irysową pozwalają na optymalne ustawienie oświetlenia i prostą regulację diafragmy.
W zależności od modelu zastosowano obiektywy planoachromatyczne lub semiplan. Mikroskop SCIENCE INFINITY posiada optykę skorygowaną do nieskończoności pozwalającą na konfigurację mikroskopu i późniejszą rozbudowę.
Okulary tych mikroskopów oparte zostały na 30mm mocowaniach, o szerokim polu widzenia z regulacją dioptryczną w każdym okularze.
Współosiowe pokrętło mikro i makrometryczne oraz podstolikowe ustawienie pokręteł przesuwu stolika zapewniają łatwe i wygodne ustawianie.

Czytaj więcej

‹ Powrót